İlçeler Manşet Niksar Tokattan

7’den 70’e Niksar Kent Korosu

NİDOST (Niksar Doğa Sporları ve Turizm Derneği) bünyesinde kurulan 7’den 70’e NİKSAR KENT KOROSU çalışmaların nasıl, nerede ve ne zaman yapılacağı ve genel prensipler hakkında Koro Şefi Faika Yaramış başkanlığında Çarşamba akşamı dernek binasında toplandı.


Niksar Kent Korosu, koronun kimlerden oluşacağı, saz sanatçıları, çalışma süresi, haftada kaç gün ve hangi saatler arası çalışılacağı, hangi müzik tarzının (Türk Halk, Türk Sanat Müziği) çalışılmak istendiği gibi konulara açıklık getirmek için toplandı.

Toplantıda, NİDOST binasında haftanın Çarşamba günü 19:00 ile 21:30 arasında 2,5 saatlik çalışma yapılması ve Nisan ayında çalışmaların sonlandırılması kararlaştırıldı. Yine Sanat Müziği çalışılmasına karar verildi.

Geçen senelerde olduğu gibi HEM (Halk Eğitim Merkezi) kursu olarak ve bu kez Tokat Valiliği “Müzik Tokat” Projesi kapsamında çalışmalar sürdürülecek.

İlgili Yazılar

Belediye Meclis Üyesi İbrahim Ceylan Zile Belediye Başkan Yardımcısı oldu

TOKATtan Haber

Taşıdığı unvana ayak uyduramayan acente sahibi…

TOKATtan Haber

Ağaçlar ve Tokatlılar…

TOKATtan Haber

1 Yorum

Duran KAYA Aralık 22, 2019 at 12:26 pm

Teşekkürler. Tecrübeli bir şef hocaya ve saz sanatçılarına ciddi ihtiyacımız var. Gönüllülük ile ancak bu kadar oluyor. Aslında konservatuar bölümünün olması gereken yer Niksar.

Yanıtla

Yorum Yaz