Manşet Yaşam Yurttan

Darısı Tokat Belediyesi’ne

Ankara’da Yeni Uygulama Başlıyor: Dar Gelirli Öğrencilere ‘Simit Kahvaltı Kartı’ Dağıtılacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf Odası ile birlikte dar gelirli öğrencilere yönelik “Simit kahvaltı kartı” vermek için anlaşma yaptı. Dar gelirli 5 bin öğrenci, bu kartla ücretsiz simit alıp kahvaltı edebilecek.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’e açıklama yapan Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf Odası Başkanı Savaş Delibaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışma başlattıklarını belirtti.

“5 bin öğrenci yararlanacak”                                                       

Delibaş, “Maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizi tespit edeceğiz ve onlara simit-kahvaltı kartı çıkaracağız. 5 bin öğrencimizin sabah kahvaltılarını ve günün her saati simit ve çeşitlerinden yararlanmalarını sağlayacağız” dedi.

“Sokakta, okullar, kafeler dahil birçok yerde eski tadı yakalayacağız”

Öte yandan Ankara Halk Ekmek bünyesinde engellilere verilen ancak istismar konusu olan camekanlı ürün dağıtımı işini de bundan böyle simitçi esnafı yapacak. Başkan Delibaş, “Ankara simidimizin işin ehli olan ustalarımızın ellerinde olması bizim içimizi rahatlatıyor. Sokakta, okullar, kafeler dahil birçok yerde eski tadı yakalayacağız” ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden ‘Metroda Nezaket Kuralları’ Videosu!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal medya hesaplarından ‘Hepimiz için nezaket’ başlığı ile metroda nezaket kurallarını anlatan bir video yayınladı. Video açıklamasında ise ‘Bu videoda izlediğiniz kişi ve olayların tamamen hayal ürünü olmasını biz de çok isterdik. Hepimiz için nezaket’ denildi.

KAYNAK: Onedio / Onedio

İlgili Yazılar

Ekonomi diken üstünde

TOKATtan Haber

Birileri proje nedir, ne değildir acilen anlatmalı…

TOKATtan Haber

Covidi hep birlikte temizleyelim!

TOKATtan Haber

Yorum Yaz

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.