Manşet Yaşam Yurttan

Darısı Kanal Tokat boyunca çimenlerde mangal yapanların denetimine…

İstanbul’da Zabıta Ekipleri Sahilde Mangal Denetimine Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun sahil kesiminde mangal yakımını önleyeceğini söylemesinin ardından zabıta ekipleri bugün mangal denetime başladı. İBB’nin aldığı karar doğrultusunda sahil ve yeşil alanlarda mangal yakmak isteyen vatandaşlar, zabıta ekipleri tarafından uyarıldı.

DHA’nın aktardığı habere göre, Anadolu yakasında Maltepe, Kartal ve Pendik sahilleri ile yeşil alanlarda mangal yakmak isteyen vatandaşlar, İBB kararı sonrası zabıta ekipleri tarafından uyarıldı.

Motorize ekipler anons yaparak vatandaşları uyardı

Yaya ekipler ise vatandaşların yanlarına giderek mangal yasağı hakkında bilgi verdi

blob:https://onedio.com/8998cd80-a6ca-400a-abfb-8f0777a77e8e

“İnsanlar sahilde mangal yapmak istiyor”

Mangal yaparken zabıta ekipleri tarafından uyarılan Ali Alçı “Biz ateş yakmadık, tüple mangalımızı yaptık. Ekipler uyardı bizi” şeklinde konuştu. Sahilde mangal yapmak istediğini söyleyen Gökhan Kara da, “İnsanlar sahilde mangal yapmak istiyor. Apartmanlarda yapamayacaklar, doğal olarak sahillerde ya da yeşil alanlarda yapacak. Ben doğru bulmuyorum. İnsanları rahatsız etmeden sonra temizliği yapılabilir” ifadelerini kullandı.

“Sahil yolu duman altı oluyordu”

 Ailesi ile pikniğe gelen Cihan Meral “Yazın özellikle sahil yolu duman altı oluyordu. Birçok insan bu durumdan şikayetçiydi zaten. Bu kararı olumlu karşılıyorum. Mangal yapmak isteyenlere belli başlın noktalar belirlenmesi gerekiyor. Bu bizim kültürümüzde olan bir şey” diye konuştu.

İmamoğlu daha önce açıklama yapmıştı       

Beylikdüzü’nde görev yaptığı dönemde sahilde mangal yakımını kaldıran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yurttaşlardan gelen şikâyetler üzerine, bu uygulamanın kent geneline yayılacağı konusundaki ilk sinyali vermiş ve şu açıklamayı yapmıştı:

“Yönetim anlayışımızın önemli bir odağı, kente özen göstermek ve insana saygı duymak. Mangal yerinde yanmıyor. Yandığı zaman, yakıldığı yeri değil, 200 metre çevresini etkiliyor.”

İlgili Yazılar

Zile-Tokat Otobüs saatleri yeniden belirlendi

TOKATtan Haber

Enflasyon yine çift hanede

TOKATtan Haber

Ekonomist Erkin Şahinöz Bizim de Yapay Zekamız Var Diyerek ‘Erkan Tan’ı Gösterdi: ‘Söyleneni Anlıyor, Basit Komutları Yerine Getiriyor’

TOKATtan Haber

Yorum Yaz

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.