Manşet Yurttan

Hilafete, Ayasofya’ya değil ekonomiye odaklanın

Türkiye Ayasofya’nın ardından başlatılan kılık kıyafet ve harf devrimleri ile hilafet tartışmaları üzerinden farklı tartışma alanlarına sürüklenmeye çalışılırken, İYİ Parti’nin ekonomi kurmaylarından Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı ile Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz’dan kritik uyarılar geldi. Yılmaz, “Gündem ne hilafet ne de Ayasofya’dır. Türkiye’nin gündemi insanımızı fakirliğe mahkum eden ucube sistemi değiştirmek, gelirini kaybedenlerin gelire kavuşturulması, işsizliğin önlenerek yurttaşların insanca yaşamlarını sürdürecek yemelerinin, içmelerinin barınmalarının sağlanmasıdır” dedi.

Cihan Paçacı, SÖZCÜ’ye yaptığı değerlendirmede, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilkelerine, devletin yönetim şekline ve Atatürk devrimlerine yönelik çıkışların sadece basit bir gündem değiştirme olarak görülmediğini belirterek, “Bu son derece tehlikeli bir durumdur. Ülke çok tehlikeli bir tartışmaya doğru sürüklenmek isteniyor. Tabi ki hiç kimsenin gücü Atatürk’ün kurduğu devleti değiştirmeye, şekliyle oynamaya yetmeyecektir. Ancak hilafet gibi söylemlere ilk tepkiyi Sayın Cumhurbaşkanı ve AKP hükümeti tepki göstermeli, tehlikeli tartışmayı bitirip ekonomiye odaklanmalıdır” dedi.

Paçacı, şöyle konuştu: “Millet aç, millet yoksul. Ekonomide kriz her geçen gün derinleşerek devam ediyor. Bütçe yama tutmuyor, delik büyüdükçe büyüyor. Döviz darboğazı ciddi ölçüde artarak gidiyor. Ne yabancı ne yerli yatırımcı artık yatırım yapmıyor. Millet işsiz ve her geçen gün daha da yoksullaşıyor. Hükümetin bunları çözmeye odaklanması gerekirken, devletin kuruluş ilkeleriyle oynanmasına seyirci kalması, diğer bir deyimle müsaade etmesi kabul edilemez.”

Gündem işsizlik, yemek…

İYİ Partili Durmuş Yılmaz, Ayasofya ve tartışmalara tepki gösterdi. Tepkisini Twitter, hesabından dile getiren Yılmaz, “Gündem ne hilafet ne de Ayasofya’dır. Türkiye’nin gündemi insanımızı fakirliğe mahkum eden ucube sistemi değiştirmek, gelirini kaybedenlerin gelire kavuşturulması, işsizliğin önlenerek yurttaşların insanca yaşamlarını sürdürecek yemelerinin, içmelerinin barınmalarının sağlanmasıdır” dedi.

KAYNAK: Sözcü

İlgili Yazılar

Kadim Durmaz: Tokat % 70’i göç yüzünden gurbette yaşayanlar diyarıdır

TOKATtan Haber

Zile Belediyesi’nden ‘sosyal mesafe uyarı yazıları’

TOKATtan Haber

Bedelli askerlik ücreti belli oldu

TOKATtan Haber

Yorum Yaz