Manşet Yurttan

Anadolu’nun İlk İsmi Kadın Kooperatifinin E-Ticaret Sitesi Oldu

S. S. Sürdürülebilir Doğal Ve Adil Yaşamı Destekleyen Kadın Girişim Ve Üretim Kooperatifi çatısı altında bir araya gelen üreticiler e-ticarete adım attı.

Mevlana Kalkınma Ajansı’nın mali desteği ile hayata geçirilen proje ile üreticiler bir araya geldikleri kooperatif adı altına üretimlerini e- ticaret dünyasına açacaklar.

Anatolikon Merkezi Emirdağ yakınlarındaki eski Amorium kenti idi. İlk defa 669′ da ismi geçmektedir. Orta Anadolu’da eski Oriens eyaletini kapsamaktaydı. Bizans İmparatorluğu döneminde Orta Anadolu’nun bir kısmı, imparatorluğun merkezinin doğuda olmasından kaynaklanan doğu askeri idari birimi ya da Anatolikon Theması olarak adlandırılmaktaydı. Anatolikon Theması Afyon, Isparta, Konya, Kayseri ve İçel yörelerini kapsamaktaydı. Osmanlı döneminde ise Anadoli veya Anadolu, merkezi Amasya olan ve Sivas ve Kastamonu’ yu kapsayan bir eyaletin adıdır. 19. yüzyılda genel anlamda imparatorluğun Asya kıtasında kalan ve Türklerle meskun olan bölgesini tanımlamak için kullanılmıştır. Anadolu sözcüğünün kökeni olarak kabul edilmektedir. Bizlerde bu isimle Anadolu’nun bakir topraklarında el emeği göz nuru ile ürettiğimiz ürünleri Konya Sürdürülebilir doğal ve adil yaşamı destekleyen kadın girişim ve üretim kooperatifi olarak bu isimle satışa sunmaktayız. S.S. Konya Sürdürülebilir Yaşamı Destekleme Kadın girişimi üretim ve işletme Kooperatifi’nin 2020 yılı 6. Dönem teknik destek kapsamında Mevlana Kalkınma Ajansına yazmış olduğu TR52/20/ TD6/0044 kodlu Kooperatifimiz E-ticaret ile Geleceğe Hazırlanıyor, Dijitalleşiyor Projesi kapsamında kurulmuş olan www.anatolikon.com  e-ticaret sitemizde kendi üretimimiz olan ballardan, süt ve süt ürünlerine, taze sebze ve meyvelere  kadar değişik doğal ürünleri pazarlamayı planlamaktayız.

Pazarlama sloganımız doğal olmayan hiçbir ürünü satmamak üzere kurguladık.

Kurmuş olduğumuz e-ticaret sitemiz 9 farklı dilde tasarlanmış olup aynı zamanda e-ihracat portalı olarak da hazırlandı. Web ve mobil uyumlu olan e-ticaret sitemizde günümüzün modern e-ticaret sitesi özelliklerinin hepsi kurgulanmış durumdadır. Ayrıca SSL güvenlik sertifikaları, Sanalpos ödeme entegrasyonları,3d security güvenli ödeme sistemleri , kapıda ödeme seçenekleri gibi tüketicilerin her türlü ödeme durumuna cevap verecek niteliktedir. Sitemizdeki puan ve indirim kodu sistemleri ile de üye olan müşterilerimize sürekli promosyonlar yapmayı planlamaktayız.

E-ticaret sitemizin kurulması ve danışmanlık eğitimleri için Mevlana Kalkınma Ajansı Teknik destek programı kapsamında bu çalışmalarımızı desteklemişlerdir.

İlgili Yazılar

Vali Ozan Balcı’dan video konferans

TOKATtan Haber

Türkiye’de ‘dünya düzeni için askeri güç kullanımına’ destek yüzde 71

TOKATtan Haber

Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’nden Başkan Özcan’a ziyaret

TOKATtan Haber

Yorum Yaz

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.