İlçeler Manşet Tokattan Zile

Şükrü Sargın: “Biz eşit ve adaletli hizmeti ön planda tutuyoruz”

Zile Belediyesi tarafından Minare-i Sağır Mahallesi’nde bulunan Mehmet Akif İlkokulu öğrencilerine ve ailelerine fidan dağıtımı yapıldı.

Belediye Başkanı Şükrü Sargın, Belediye olarak Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla Zileliler için tahsis edilen fidanları, Mehmet Akif İlkokulu’nda vatandaşlara ulaştırdıklarını belirtti. Öğrencilere fidanla birlikte kalem, şapka, balon yanı sıra çevre ve sıfır atıkla ilgili görsel kitaplar da dağıtıldı.

Fidanların yetişip çevreye, doğaya ve Zile’nin yeşillendirme çalışmalarına katkı sağlamasını temenni eden Başkan Sargın, konuşmasında şunları kaydetti:

Çocuklarımızda çevre bilinci oluşması çok önemlidir

“İnşallah önümüzdeki günlerde de diğer mahallelerimizde fidan dağıtımına devam edeceğiz. Çevremizin daha yeşil bir hale gelmesi için gayret göstereceğiz. Özelikle çocuklarımızın bu yaşlarda ağaç dikmesi ve yetiştirmesi çok önemlidir. Bizde bu bilincin oluşması için çalışmalarımıza devam ediyoruz”

 “Övünerek söylüyorum, Tokat ve çevrelerinde sıfır atık belgesine sahip olan tek belediye biziz”

Başkan Sargın, Tokat ve çevresinde sıfır atık konusunda yörede en duyarlı ve “Sıfır Atık Belgesi” ne sahip tek belediye olduklarını ve eşit ve adaletli hizmeti ön planda tuttuklarını belirterek; “Minare-i Sağır Mahallesi uzun yıllardır hizmetin geciktiği bir mahallemiz oldu” dedi

Biz eşit ve adaletli hizmeti ön planda tutuyoruz

Başkan Sargın konuşmasını şöyle sürdürdü.

“Yollarınızı aşağı taraftan yapmaya başladık. Yapmadığımız yerlerde yapılaşmalardan dolayı bekliyor. Takip ediyoruz, hepsini bir plan, program dahilinde yapacağız. Fidanları istediğiniz yere bahçenize, bağınıza dikebilirsiniz. Bizden istediğiniz ne varsa toplumun hizmetine, yararına olacak her şeye açığız. Birazda reklam yapayım. Tokat ve çevrelerinde sıfır atık belgesine sahip olan tek belediye biziz. Bunu övünerek söylüyorum. Özellikle çevreye çok duyarlıyız, çevreye çok duyarlıyız. Biz insana hizmet etmek için buradayız. Fidanlarımızı kısa sürede yerine ulaştırırsanız, ağaç dikmek sevaptır. Vatandaşlarımızın duyarlı davranışlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Yazılar

Bakanlıktan talimat gelmese Corona denetimi umurlarında bile olmayacaktı!

TOKATtan Haber

Tokat’tan Zile’ye kültür köprüsü kuruldu

TOKATtan Haber

Tokat Ticaret Borsası İl Kadın Girişimcilerden 5 Aralık İçin Farkındalık Etkinliği

TOKATtan Haber

Yorum Yaz

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.