Manşet Yaşam Yurttan

E-fatura’da, eczacılar için geri sayım başladı

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB)’in, Şubat ayında yayınlamış olduğu tebliğ kapsamında, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşma yapan tüm Sağlık hizmet Sunucuları, 1 Temmuz  tarihinde e-faturaya geçiş yapmak zorundadır. Sağlık hizmet sunucuları sektöründe, en yoğun grup olarak eczacılar yer alıyor. 25 bini aşkın eczacı, 1 Temmuz 2021 tarihinde e-faturaya geçmiş olacak ve eczacılar için geri sayım başlamıştır. 

Konu hakkında açıklama yapan Kolaysoft Teknoloji AŞ Dijital Dönüşüm Uzmanı Sıla Gül Ottan, şunları kaydetti:

“Eczacılar, 1 Temmuz tarihine kadar, gerekli altyapı hizmetini temin ederek, e-fatura sistemine geçiş yapmak zorundadır. Kolaysoft Teknoloji olarak, Türk Eczacıları Birliği Eczacı Kart ile yapmış olduğumuz protokol ile, eczacılar için e-fatura sürecini problem olmaktan çıkardık. Geliştirdiğimiz “Eczacıkart Portalı” sayesinde eczacılarımız, SGK, CETAS (cezaevi), Göç İdaresi Müdürlükleri gibi kamu kurumlarına kesmiş oldukları e-faturalarını, Medula ile entegre yapımız sayesinde saniyeler içinde tamamlamaktadırlar. Ecza depolarına yaptığımız entegrasyon sayesinde, iade faturalarını da kolayca yapmaktadırlar.”

E-fatura kesme işlemini, “kolay” hale dönüştürdü

Kolaysoft olarak, eczacılar için anahtar teslim “Eczacıkart E-fatura Portalı”nı hizmete sunduklarını ifade eden  Kolaysoft Dijital Dönüşüm Uzmanı Sıla Gül Ottan, şunları bildirdi:

“Eczacılarımız için anahtar teslim e-fatura portalı veriyoruz. Bu portalı geliştirmede, bizim kadar, eczacılarımızın büyük emeği bulunuyor. Birlikte, 4 yılı yakın süredir, portalımıza gerekli çalışmaları ve geliştirmeleri yaptık. Ortaya, “Eczacıkart E-fatura Portalı”mız çıktı. Portalımız sayesinde, e-faturaya geçiş yapmaları için eczacılarımızın sadece e-imzalarını bulundurmaları yeterlidir. Bizler, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB)’e resmi başvuru dahil tüm süreci tamamlayarak, yönetiyoruz. Eczacılarımızın aktivasyondan faturalandırma aşamasına kadar tüm süreçlerinde uzman kadromuz ile yanlarındayız. Eczacılarımız da, el değmeden e-fatura kesmenin kolaylığını ve rahatlığını yaşıyorlar. Medula entegrasyonunda öncü entegratörüz. Ayrıca, eczacılarımızın e-faturalarını daha kolay kesileceği 2.’nci bir platform olmadığının da altını çizmeyi isteriz. Ecza depoları ile yapmış olduğumuz entegrasyon sayesinde, iade faturaları da saniyeler içinde alıcısına gönderilmektedir.”

İlgili Yazılar

Durmaz’dan 20 Soruluk Orman Yangını Önergesi

TOKATtan Haber

CHP’Lİ DURMAZ ; “Deprem vergileri nerede? “

TOKATtan Haber

Otobüs durakları yenileniyor

TOKATtan Haber

Yorum Yaz

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.