Manşet Yurttan

Bu kadarına da pes: Milli Eğitim’den Suriyeli Ailelere 3 Milyon Liralık Hediye Çantası: Şemsiye, Havlu, Masa Saati

Milli Eğitim Bakanlığı, Suriyeli çocuklar ve ailelerine hediye edilmek üzere 1.4 milyon TL’ye, 4 biner adet, cüzdan, havlu, şemsiye, kolonya, saat gibi hediyelikler satın aldı. MEB aynı ihaleyi iki ay arayla tekrarladı. Toplam maliyet 3 milyon lira oldu.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı, 17 Şubat 2022’de ihaleye çıkarak, “Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES)” kapsamında yabancı uyruklu öğrencilerin ailelerine hediye etmek için promosyon malzemesi alacağını duyurdu.

Bakanlık bu kapsamda Suriyeli ailelere içerisinde cüzdan, havlu, tam otomatik şemsiye, kolonya, maske, masa saati, bloknot, magnet açacak, tükenmez kalem olan 4 bin adet bez çanta dağıtacak.

4 bin paket ürün için toplam 21 Mart 2022 ününde 1 milyon 367 bin TL’lik sözleşme imzalandı. 15 Nisan 2022’de de aynı ihaleyi tekrarlayarak 4 bin paket promosyon ürünü daha satın aldı. MEB’in yalnızca 2 ayda Suriyeli çocukların ailelerine dağıtmak için hediye edeceği 8 bin paket promosyon malzemesi için ödenen tutar yaklaşık 3 milyon TL’yi bulacak.

MEB tarafından alınan promosyon malzemeleri aralarında AdanaAdıyamanAnkaraAntalyaBatmanBursaDiyarbakırGaziantepHatayİstanbulİzmirKahramanmaraşKayseriKilisKocaeliKonyaMalatyaMardinMersinSakaryaŞanlıurfaOsmaniyeEskişehirYalovaSamsunÇorum illerinde, Milli Eğitim Müdürlüklerine verilecek. Hediyeler Suriyeli çocukların ailelerine verilecek.

KAYNAK: Onedio

İlgili Yazılar

Sevgi Varsa Engel Yok

TOKATtan Haber

Albayrak’ın istifasının perde arkasındaki iddialar…

TOKATtan Haber

“Şeker fabrikaları kapanabilir”

TOKATtan Haber

Yorum Yaz

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.