Manşet Tokattan Yurttan

Başkan Sağol’dan yapılacak açıklamalar için hassasiyet uyarısı

İYİ Parti Tokat il Başkanı Ömer Sağol son günlerde Cumhurbaşkanlığı seçiminde adayın kim ya da kimler olacağı hususunda kamuoyunda yapılan tartışmalara yönelik açıklamalarda bulundu.

Başkan Sağol Tokat İl Başkanlığı olarak herhangi bir isim üzerinde odaklanmadıklarını belirterek,  “Genel Başkanımız Meral Akşener ve altılı masadaki diğer liderlerin ortak olarak belirleyeceği ismi tartışmasız ve koşulsuz destekleyeceğiz. Bu konuda İyi Parti adına tek söz hakkının Genel Başkan Sayın Meral Akşener Hanımefendi de olduğunu kamuoyuna bir kez daha beyan ediyoruz” dedi.

Başkan Sağol, altılı masanın toplanma amacının sadece Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak olmadığını, seçimler sonrası Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçişin daha sağlıklı ve hızlı yürütülebilmesi için TBMM ‘ de meclis çoğunluğunu Millet İttifakı’nı oluşturan partilerinin kazanması gereğine dikkat çekti.

Başkan Sağol açıklamasını “Bu nedenle bütün teşkilat mensuplarımızı konunun hassasiyetini göz önüne alarak güncel hayatlarında ve sosyal medya hesaplarında yapacakları açıklama ve paylaşımlarında Millet İttifakı’na zarar verecek söz ve hareketlerden uzak durmaya davet ediyorum” diyerek sonlandırdı.

İlgili Yazılar

Havza Bazlı Destekleme Modeli ve Damızlık Düve Desteklemesi ile ilgili Köy ve Mahalle Muhtarları İle Toplantı Yapıldı

TOKATtan Haber

Tekel arsasına imar plan değişikliği izni verilmeli midir? Esas odaklanılması gereken konu nedir?

TOKATtan Haber

Bir Taşınma Hikâyesi

TOKATtan Haber

Yorum Yaz