Manşet Tokattan

Tokat GOÜ’den Aşçılık Atölyesi açılışı

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksekokulu bünyesinde yer alan Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı uygulamaları için aşçılık atölyesi açıldı.

Tokat Meslek Yüksekokulu’nda yapılan açılışa Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, rektör yardımcıları, rektör danışmanları, dekanlar, genel sekreter, müdürler, daire başkanları ve akademisyenler katıldı.

Tokat Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hilmi Erdal yapmış olduğu konuşmada aşçılık atölyesinin açılmasında rektörümüzün, genel Sekreterimizin, daire başkanlarımızın, bölüm başkanı ve öğretim görevlisi hocalarımızın çokça emeği olduğunu ifade ederek desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Erdal, atölyenin hayırlara vesile olmasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin yapmış olduğu konuşmada Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı için bir aşçılık atölyesine ihtiyaç duyulduğunu ve üniversitenin öz kaynakları ile bu hizmetin gerçekleştirildiğini ifade etti. Aşçılık atölyesinin eğitimin bir parçası olarak bugün itibariyle hizmet vermeye başlayacağını duyuran Rektör Şahin emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların akabinde Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümünün uygulama mutfağı olarak hizmet verecek olan aşçılık atölyesinin açılışı gerçekleştirildi.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi, son yıllarda cazibesi giderek artan bir sektör konumuna gelen gastronomi turizmine büyük önem vermektedir. Bu kapsamda üniversite bünyesinde var olan turizm işletmeciliğine ilaveten ayrıca Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı uygulamaları için aşçılık atölyesi açıldı.

Aşçılık programının yeni açıldığı üniversite bu yıl öğrenci almaya başlayarak müfredatı değiştirdi. Öğrenciler 3 dönem burada eğitim görecekler. 1 dönem ise protokol yapılan otellerde eğitime devam ederek, sektörde deneyim kazanacaklar. Üniversite Antalya bölgesinde tanınmış otel grupları ile protokol yaparak, mezunlarımıza  % 100 iş imkânı sunmayı hedeflemektedir.

İlgili Yazılar

Kaldırıma dükkan yapılmasına belediyeden izin mi yoksa yasak mı?..

TOKATtan Haber

Güneşin altında yeni bir şey yok!

TOKATtan Haber

Hem esnaf hem de halk fiyatlara isyan etti: Böyle giderse bu iktidar gitmiştir

TOKATtan Haber

Yorum Yaz