Manşet Tokattan

Covidi hep birlikte temizleyelim!

Tokat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü pandemi sürecinde 2 vardiya 1 ara vardiya şeklinde temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye ekipleri bir yandan halkın toplu olarak bulunduğu alanlarda (cadde, sokak, meydan, bulvar, Pazaryeri vb.) Bilim Kurulu tarafından belirlenen şekilde sık periyotlarla temizlik ve dezenfekte çalışmalarını sürdürürken bir yandan da çöpler planlı bir şekilde toplanarak, çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor.

Pandemi sürecinde ve sonrasında yapılan temizlik ve dezenfekte çalışmalarıyla ilgili basın mensuplarına açıklama yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, tüm vatandaşların temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet etmesinin önemine değindi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptığı açıklamada; “Tüm dünyayı etkisinde bırakan korona virüsle mücadele için Belediyemizin Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri gece-gündüz 3 vardiya halinde çalışmalarını sürdürüyor.

Bilindiği üzere hastalık yapıcı mikroorganizmalar çöplerden hızlı bir şekilde yayılma riskine sahiptir. Hem kendi sağlığımızı hem de çevre sağlığını korumak için evsel nitelikli atıklarımızı bölgemizin çöp toplama saatine uygun olarak; ağzı sıkıca kapalı, sızdırmaz poşetler içerisinde çıkarmalıyız. Evlerimizde atık haline gelen maske, eldiven vb. tek kullanımlık atıklar, çift poşetler halinde en az 72 saat bekletildikten sonra evsel atık olarak çöp kutularına atılmalıyız. Bu süreçte hepimize büyük görevler düşüyor. Ortak kullanım alanlarımızı temiz bırakmamız, etrafa çöp atmamamız hastalığın kontrol altına alınmasında büyük önem taşımaktadır.

HAYDİ TOKAT! MÜCADELEYE DEVAM

Bizler Tokat Belediyesi olarak vatandaşlarımızın, kurumlarımızın temizlik hareketine her türlü katkıyı ve desteği veriyoruz. İnsan sirkülasyonunun yoğun bulunduğu yerlere, halkın kolay ulaşabileceği şekilde dezenfektanlar ve atık maske, eldiven kutuları yerleştirdik.

Okullarımızın 21 Eylül’de açılması, yüz yüze eğitimin başlaması hepimizin elinde. Hep birlikte Korona Virüse karşı tedbirlerimizi alarak, vaka sayılarını sıfırlayalım ve okullarımızı 21 Eylül tarihinde hep birlikte açalım inşallah” dedi.

İlgili Yazılar

Sigara Yasağının Kapsamı Genişliyor: Tavanı Açılır Kapanır Alanlar da Artık ‘Kapalı Alan’ Olarak Kabul Edilecek

TOKATtan Haber

OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

TOKATtan Haber

Yeşilırmak kenarlarında neler oluyor…

TOKATtan Haber

Yorum Yaz

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.