İlçeler Manşet Tokattan Turhal

TOKİ sosyal konut projesi devam ediyor

18 Martta Cumhurbaşkanlığı tarafından hayata geçirilen 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Tokat’ın Turhal ilçesinde yapımına başlanan 296 sosyal konutun inşası hızla sürüyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine dahil edildikten sonra sosyal konut projelerine ağırlık veren TOKİ 100 bin sosyal konut projesi ile büyük yankı uyandırmıştı. Bu proje kapsamda Turhal’ın Kayacık Mahallesinde 10 blok 2+1, 5 blok 3+1 olmak üzere yapımı devam eden sosyal konutlar toplam 15 bloktan oluşuyor. Kaba inşaatı yüzde 60 seviyelerine ulaşan konutların Ocak 2022’de tamamlanması planlanıyor.

Turhal’da yapımı devam eden 296 Sosyal Konut Projesi sürecine ilişkin bilgi veren şantiye sorumlusu Nizamettin Söyler, “Şantiyesine başlamış olduğumuz inşaatımızın 18 Mart tarihinde temelini attık. İnşaatımızda kaba işler yüzde 60 seviyelerine ince işler ise yüzde 15 seviyelerine ulaşmış durumda. İnşaatımızda 10 blok 2+1,5 blok ise 3+1 olarak 15 blok mevcut. Toplam sözleşme süremiz 500 iş günü. İmzalanan sözleşmenin normal teslim tarihi 2022 Haziran ayı. Ancak hedefimiz yeni yıl itibariyle inşaatı tamamlamak.” dedi.

Dar gelirli vatandaşların hizmetine sunulacak

Her Yıl 100 Bin Yeni sosyal Konut Projesi kapsamında Turhal’da konut çalışmalarının devam ettiğini belirten Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, “18 Mart tarihinde temelini attığımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Her Yıl 100 Bin Yeni sosyal Konut Projesi ile Turhal’ımıza kazandırdığımız 55 Milyon liralık 296 sosyal konutun inşası hızla sürüyor. Dar gelirli vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak olan konutlarımızın inşası umarım kazasız belasız bir şekilde devam eder ve sahiplerine bir an önce teslim etmenin sevincini hep beraber yaşarız.” dedi.

İlgili Yazılar

5 Basit Adımda Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlü Tutulur?

TOKATtan Haber

2. Okuma Kültürü ödül töreni

TOKATtan Haber

Vali Ozan Balcı’dan video konferans

TOKATtan Haber

Yorum Yaz

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.