İlçeler Manşet Tokattan Zile

CHP’DEN 128 Milyar dolardan sonra, 10 bin dolar maaş pankartı

Cumhuriyet Halk Partisi Zile İlçe Başkanı Ali Rıza Bozdemir afişlerle soru sormaya devam ediyor.

Daha önce Tokat Merkez ve ilçelerde bulunan parti binalarına  “128 Milyar Dolar Nerede?” pankartının asılmasının ardından bugün de CHP Zile İlçe Başkanlığı parti binasına “10 Bin Dolar Alan Siyasetçi Kim?” ve “Sefere Çıkmaya Hazır mıyız!” pankartları asıldı.

Son günlerde gündemde olan Sedat Peker ve Süleyman Soylu’ nun iddiaları tartışılmaya devam ediyor.

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ nun gündeme getirdiği ayda “10 bin dolar alan siyasetçi var “sözleri sonrası CHP Zile İlçe Başkanlığı parti binasına 10 bin doları alan siyasetçinin kim olduğunu soran bir pankart astı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CHP Zile İlçe Başkanı Ali Rıza Bozdemir, “Ülkede temiz toplum, temiz siyaset istiyorsak parlamentoda görev yapan Milletvekillerimizi de zan altından kurtarmak gerek, bu anlamda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ dan gündeme getirdiği ve bildiğini de ifade ettiği ‘ayda 10 bin dolar alan siyasetçinin de’ kim olduğunu açıklamalı” dedi

CHP Zile İlçe Başkanı Ali Rıza Bozdemir, “Biz 128 milyar doları da bu son olayda kendilerinin ifadesi ile ayda 10 bin dolar alan vekilinde kim/kimler olduğunu sorgulayacağız ve gündemde tutarak temiz siyaset için, temiz toplum için çalışacağız” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.

“Ayrıca, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un da bu konuda bir açıklama yapması gereği var. Kim bu Milletvekili bulmak ve açıklamak meclis başkanının görevidir. Unutmayacağız ‘ayda 10 bin dolar alan siyasetçi kim? ‘ soracağız.

İlgili Yazılar

Zile Belediyesi’nden ‘sosyal mesafe uyarı yazıları’

TOKATtan Haber

Üçüncü Köprü İçin 6 Aylık ‘Garanti’ Ödemesi 1.6 Milyar TL

TOKATtan Haber

Sokak hayvanları unutulmadı

TOKATtan Haber

Yorum Yaz

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.