Dünyadan Manşet

Ördek çıkacak kuş çıkacak

Dünyanın gözü Trump’ın dudaklarında

ABD Başkanı Donald Trump, uzun süredir gündemde olan Orta Doğu barış planını bugün açıklayacağını ve Filistinlilerin konuya mesafeli olmalarına rağmen ileride uyum sağlayacaklarına inandığını ifade etti.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile Oval Ofis’te bir araya gelen Trump planın “herkese mantıklı gelecek” bir plan olduğunu belirtirken, nelerin değişeceğine değinmeden Filistinlilerin “istemeleri gereken” bir plan hazırlandığını söyledi.

Dünyanın en büyük anlaşmazlıklarından birinin çözümüne yönelik ivme yaratacağını ümit edilen planın Trump ve Netanyahu tarafından bugün ilerleyen saatlerde genel hatlarıyla açıklanması bekleniyor. Filistinliler bu planın Batı Şeria, Gazze Şeridi ve Doğu Kudüs’te bağımsız devlet olma umutlarını ortadan kaldıracağından endişe duyduklarını daha önce açıklamıştı.

Trump, “Filistinliler başta bu planı desteklemeyeceklerdir ancak ilerleyen zamanda onlar da destekleyecektir… Onlar için iyi olan bu. Ne olacağını ilerleyen zamanda göreceğiz. Şimdilik onlar olmadan plan yürürlüğe girmeyecek ve bunda bir sorun yok. İlerleyen zamanda onların da planı isteyeceği konusunda olumlu düşünüyoruz” diye ekledi.

KAYNAK: Sözcü

İlgili Yazılar

KYK Tematik Kış Kampları başlıyor

TOKATtan Haber

İYİ Parti’den Millet İttifakı’nın dağıtılması iddialarına açıklama: Ciddi duyumlar alıyoruz

TOKATtan Haber

Salgın ve Zaman Ekonomisi

TOKATtan Haber

Yorum Yaz

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.